|
все може бути суттєво краще! (с) 2012, Дмитрий Повесьма Про організацію руху Заплативши своїми податками за створення доріг, ми маємо право на безпечний та зручний дорожній рух. Звісно, в першу чергу безпечний, але і зручний не в останню. Згідно з законодавством, дороги мають бути проектовані і рух організовано так, щоб зменшити перепробіг транспорту, зменшити час очікування на світлофорах тощо, а знаки і розмітка повинні бути легко зчитуваними водіями і добре ними розумітися. Я хочу, щоб на дорогах встановлювалося раціональне обмеження швидкості, щоб важливі знаки дублювалися з надлишком, щоб не було замовчувань ("в правилах написано, що у місті 60". Продублюйте знаком!), щоб не було блідих знаків та затертої розмітки, щоб вказівників напрямку та відстані було більше, ніж треба. Окремо тут слід вказати на компактність та мініатюрність знаків "Київ", що стоять в кущах. Окремим бажанням я хочу, щоб знаки "зупинка заборонена" стояли лише там, де зупинка дійсно зашкодить безпеці руху, а біля всіх станцій метро, зупинок транспорту, соціальних об'єктів були організовані зупиночні пункти для авто: неможна ж легально висадити людину біля жодної станції метро! Ще мій генератор бажань кривавими слізьми плаче про виділену смугу для поворотів (особливо ліворуч). Основна ідея така: рухаючись по головній дорозі не може виникати необхідності змінювати смугу руху. Перестроюватися треба лише для поворотів, і це обов'язково. Розмітка для руху по перехрестям врятує від тісяч безглуздих аварій: часто-густо навіть простий рух прямо через перехрестя призводить до зміни смуги за перехрестям, або ж виводить між смугами. Знаки "STOP" перед нерегульованими залізничними переїздами у місті, напевно, додають безпеки. Те, що десятки тисяч машин щодня зупиняються через 1 потяг на тиждень, під час проїзду якого виходить регулювальник, нікого не піклує. Щоб рушити з місця та набрати 40 км/год легковому авто потрібно 10-15 мл бензину, що коштує 11-16 коп, +амортизація авто на ту ж суму. Плюс втрати часу.... Все це — необхідні умови зручного дорожнього руху. Хочу, аби так було. Хочу і зроблю. |